У Львові двом колишнім посадовицям комунального підприємства змінили підозру у справі про організацію схеми фіктивного працевлаштування військовозобов’язаних чоловіків. Їм інкримінують розтрату та привласнення чужого майна в особливо великих розмірах.
Ексдиректорка комунального підприємства організувала схему фіктивного працевлаштування військовозобов’язаних за грошову винагороду, щоб дати їм підстави для бронювання від мобілізації. У реалізації схеми їй допомагала головна економістка підприємства.
З квітня 2024 по серпень 2025 року було фіктивно працевлаштовано 11 чоловіків віком від 29 до 46 років на посади двірників, водіїв, слюсара-сантехніка та муляра. Працівники на робочі місця не з’являлися, оскільки мали іншу роботу.
Частину заробітної плати вони регулярно перераховували на банківські рахунки посадовиць, один з них взагалі не мав доступу до своєї «зарплатної» карти.
У її обов’язки входило забезпечення фінансового підтвердження формального працевлаштування працівників, внесення у фінансову звітність недостовірних відомостей про нібито відпрацьований ними час та нарахування заробітної плати, — йдеться у повідомленні пресслужби Львівської обласної прокуратури.
Посадовиці привласнили понад 1,1 млн гривень. Майнова шкода, завдана комунальному підприємству, склала понад 2,6 млн гривень. Згодом вони звільнилися з КП та перейшли на роботу в міськраду.
Ексдиректорка у жовтні 2025 року обійняла посаду заступниці директора департаменту, а колишня економістка у листопаді стала провідною спеціалісткою. Після переходу на нові посади вони ще кілька місяців продовжували отримувати гроші за попередню діяльність.
У березні цього року їм повідомили про підозру за перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період. Тепер їм інкримінують розтрату та привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненої за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах. Ексдиректорці — в організації, ексекономістці — в пособництві.